🎥Која е жената во жолто што нежно го допре принцот Хари пред Кејт: Моментот на внимание снимен од камерите

од Vladimir Zorba
36,9K прегледи

Додека го напуштаа балконот на Бакингемската палата, член на кралското семејство му подаде на принцот неформално тапкање во знак на поддршка за болеста на неговиот татко и сопруга.

Ова е моментот кога војвотката од Единбург му стави рака на рамото на принцот Вилијам во знак на поддршка откако се појави на балконот на Бакингемската палата за време на вчерашниот „Trooping the Colour“, годишен кралски настан што се одржува во изминатите 260 години, по повод одбележувањето роденден на владејачкиот монарх во Велика Британија.

Ова е еден од ретките настани кога се собираат сите членови на кралското семејство, а нивното појавување на балконот на палатата е еден од најочекуваните елементи на денот.

Гледајќи ги сите заедно, и постарите и помладите членови на кралското семејство на едно место, ги нагласува нивните врски и односи меѓу нив, а вчерашниот ден не беше ништо поразличен. Особено кога фотографите снимиле близок момент меѓу принцот од Велс (41) и војвотката од Единбург (59), како што пренесува „Дејли мејл“.

Додека членовите на кралското семејство се враќаа во Бакингемската палата откако се појавија на балконот, Софи (во светло жолт фустан на Beulah London и капа на Џејн Тејлор) беше фатена на камерата како нежно ја става раката на рамото на Вилијам, давајќи им на сите присутни јасно колку таа го сака идниот крал.

Вилијам ги помина последните неколку месеци покривајќи некои од должностите на неговиот татко додека кралот се лекува од рак. Истовремено, тој ја поддржува сопругата Кејт Мидлтон, која исто така боледува од рак како кралот и чие лекување е во тек.

Кејт всушност беше ѕвездата на вчерашниот ден, бидејќи ова беше нејзино прво појавување во јавноста откако беше откриена нејзината болест на крајот на март. Таа кон крајот на неделата со фотографија и изјава се огласи дека има „добри и лоши“ денови и паузата од кралските обврски ја користи за да се опорави.

Кејт им се придружи на членовите на кралското семејство во гледањето на спектакуларното слетување на РАФ, триумфално славејќи го нејзиното враќање во јавниот кралски живот.

За време на настанот имаше и други слатки гестови, па Кејт застана до Чарлс – што е промена од минатогодишниот аранжман кога до него беше нејзиниот сопруг принцот Вилијам. На балконот со Чарлс и Камила, покрај Кејт и Вилијам, излегле и нивните деца Џорџ, Шарлот и Луис. Кејт дури разговараше со Чарлс, кој се насмеа на нешто што таа го кажа.

Ним им се придружија војводата и војвотката од Единбург, тетката на Вилијам, а семејството се насмевна и мавташе со толпата пред да застане гордо додека се свири националната химна.

Слични содржини