Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Кејт Мидлтон конечно прозборе: Како е да излезеш пред фотографите само неколку часа по породувањето

Кејт Мидлтон во големото интервју прозборе за бременоста, породувањето и мајчинството. Војвотката откри дека се соочувала со стравови како и секоја трудница, а открила и како е да се минува низ работи низ кои не минува скоро никој на светот. По само три часа по породувањето, Кејт излезе пред болницата …

Повеќе

Ова се песните кои познатите ги одбрале за својот прв танц

Кога пар прави свадба, изборот на песната за прв танц е голема работа за нив. Доколку барате инспирација за овој посебен датум, погледнете ги изборите на некои од најголемите ѕвезди. Барак и Мишел Обама: You and I, Stevie Wonder Џорџ и Амал Клуни: Why Shouldn’t I?, Cole Porter Серена Вилијамс …

Повеќе

Кејт Мидлтон со емотивна исповед: Цело време се грижев дали ќе бидам добра мајка

Војвотката од Кембриџ, сопругата на принцот Вилијам, ја истакнала важноста на првите години од животот на детето во подкастот објавен во саботата, со кој сака да ја промовира грижата за децата. Кејт, во својот 40-минутен разговор за поткастот Среќна мајка, среќно дете, рекла во доверба дека “постојано“ се грижела дали …

Повеќе

Романтичен принц: Вака Вилијам ќе ја изненади Кејт за Денот на вљубените

Принцот Вилијам планира романтична вечера за да ја изненади својата сопруга Кејт Мидлтон на Денот на вљубените, пишуваат британските медиуми. Војводата од Кембриџ, за кој кружат гласини дека е романтичен, планира да помине квалитетно време со својата сопруга на тој посебен ден оваа недела. Се шушка дека би можеле да …

Повеќе

Кејт Мидлтон се закити со прекар сличен на принцезата Дијана

Откако Меган Маркл го напушти Обединетото Кралство, сите британски очи се повторно вперени кон Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ и сопругата на идниот британски крал. Кејт Мидлтон во последните месеци работи повеќе од вообичаено, а британскиот Daily Mirror пишува дека заработила нов прекар поради своите ангажмани. Бидејќи Кејт најмногу е …

Повеќе

Девојче ѝ се пожалило на Кејт: Мислев дека ќе ја запознаам Пепелашка

Кејт Мидлтон, војвотката од Кембриџ, со својот сопруг ги посетиле градовите Мамблс и Порт Талбот во Велс, каде се сретнале со бројни обожаватели на британското кралско семејство. Тригодишното девојче Анабел се „пожалило“ затоа што Кејт не дошла во убав фустан, а цел ден се радувала затоа што конечно ќе види …

Повеќе

Сака да се бори за нивната љубов: Кејт прати порака за која зборува цела Британија

Кејт Мидлтон и принцот Вилијам на неодамнешните доделувања на наградите БАФТА беа почесни гости, а сите зборуваа за тоа како не се ни допреле, а и одбегнувале да се погледнат, што уште повеќе ги загреа шпекулациите дека меѓу нив нешто не е во ред. Меѓутоа, Кејт Мидлтон вчера се појави …

Повеќе

Марго Роби се шегуваше на сметка на Хари и Меган: Погледнете што направи принцот Вилијам ВИДЕО

Војводата и војвотката од Кембриџ се смееја малку нервозно на шегите на Марго Роби за Мегзит за време на говорот кој го одржа на БАФТА наградите. Кејт и Вилијам беа почесни гости на 73. доделувања на наградите на Британската филмска академија кои се одржаа во Ројал Алберт Хол. Наградата за …

Повеќе

Протекоа приказни за кралското семејство: Меган не разговара со Кејт

Меган Маркл не разговарала со Кејт Мидлтон откако таа и принцот Хари одлучиле да ги напуштат своите позиции во кралското семејтво, рекол извор за UsWeekly. Истиот извор тврди дека поранешната актерка никогаш не била посреќна и дека е многу среќна што конечно е надвор од Лондон. „Кејт и Меган не …

Повеќе

Кејт и Вилијам наместо кралицата на кралски прием: Таа блеска во прекрасен фустан (ФОТО)

Принцот Вилијам и војвотката Кејт сношти беа домаќини на прием во Бакингемската палата, наместо кралицата Елизабета, каде ги пречекаа најистакнатите гости од Африка. „Мојата баба не може вечерва да биде со нас, но ме замоли да ви ги пренесам нејзините најтопли поздрави. Африка е посебен континент и за мене. Тоа …

Повеќе