📸 Алек Болдвин наскоро во реално шоу со сопругата и седумте деца?

од Stefanija Kuzmanovska

Холивудскиот актер Алек Болдвин се соочи со трагедија во 2021 година, кога случајно ја застрела колешката Халина Хачинс на снимањето на филмот Rust, ​​бидејќи не знаел дека пиштолот е наполнет со вистински куршуми.

Во април годинава тој беше ослободен од обвиненијата за убиство, а дури и продолжи со снимањето на филмот Rust.

Многумина го осудија овој потег на продукцијата, вклучувајќи го и самиот Болдвин, но се чини дека актерот продолжил понатаму и силно планира нови проекти.

Како што пишува магазинот People, Болдвин наскоро би можел да се најде во реално шоу во кое ќе се појават членовите на неговото потесно семејство, поточно неговата сопруга Хилари и седумте деца.

Според изворот на магазинот, тие се возбудени поради идејата, но ќе ја прифатат понудата само доколку програмата е „автентичен приказ на нив како семејство“.

Слични содржини