Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Евровизија нема да има, но во време на пандемија сакаат да ја обединат Европа

Наместо откажаниот Евросонг, алтернативно телевизиско шоу сака да ја обедини Европа во време на пандемијата со коронавирусот, на денот кога требаше да се одржи големото финале. Програмот „Europe Shine a Light“ според британската победничка песна во 1997 година, ќе се емитува во Европа на 16 мај во 19 часот по …

Повеќе

Нова сезона на Keeping Up with the Kardashians

Глобалниот хит, Keeping Up with the Kardashians, се враќа со најновата сезона, 18 по ред, на 5 април, а ќе биде емитувана во недела на Е! каналот. Кардашијан-Џенер семејството се враќа и во најновата сезона неговите членови ќе мора да се соочат со некои од најголемите предизвици до сега. Обидувајќи …

Повеќе

Ги следите ли на Инстаграм? Овие познати личности ќе ви ја направат изолацијата позабавна

Самоизолацијата која се наметна од пандемијата со коронавирусот за многу познати личности стана причина да бидат поактивни на социјалните мрежи. И додека некои повремено објавуваат фотографии со долги пораки за заштита или поздрав кон фановите и семејството, некои ѕвеезди отидоа чекор понатаму па секојдневно ги забавуваат своите фанови и се …

Повеќе

Пит Дејвидсон одлучи да зборува за врската со пејачката: Ја потемни кожата, позираше за насловна и плукаше по мене

Американскиот комичар Пит Дејвидсон светската слава ја стекна откако се вери со пејачката Ариана Гранде. Љубовта, сепак не траеше долго, а по раскинувањето меѓусебно се препукуваа преку социјалните мрежи и медиуми. Иако на почетокот рекол дека нема да го коментира нивниот однос, Пит го смени своето мислење. Најави дека на …

Повеќе

Го обвинија познатиот дизајнер: Ја искористува смртта на Коби за да си ја продаде колекцијата

Познатиот дизајнер Филип Плејн се соочува со низа критики откако неговото оддавање почин на Коби Брајант на миланската Модна недела, на многумина не им се допадна. Шоуто на Плејн во сабота навечер во Италија заврши со оддавање на почит на покојната кошаркарска ѕвезда, при што моделите носеле дресови со бројот …

Повеќе

Елен во солзи: Радувајте му се на животот, не знаеме колку денови имаме

Една од најпопуларните водителки во светот Елен Деџенерис позната е по своите забавни и хумуристични емисии во кои доаѓаат едни од најголемите ѕвезди, но и обични луѓе. Во неделата требало да биде посебен ден. Требала да го прослави роденденот, а потоа со насмевка да отиде на доделувањата на Греми наградите. …

Повеќе