📸 Ѓоковиќ го замени рекетот со фудбалска топка: Еве како одмара тенисерот

од Stefanija Kuzmanovska
434 прегледи

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ во саботата го доживеа еден од најтешките порази во кариерата против Јаник Синер, а сега се појавија фотографии од тоа што прави тенисерот по завршувањето на Дејвис купот.

Имено, Ѓоковиќ е фотографиран на плажата во Мербела каде овој пат тенискиот рекет го заменил со фудбалска топка.

Ѓоковиќ влезе во рекордната 401-ва недела на врвот на АТП листата, па може да се каже дека моментално е на заслужен одмор.

Изгледа дека Новак ги користи последните моменти од летото заедно со семејството.

Тој уживаше со сопругата Јелена, а камерите ги снимија и нивните бакнежи.

Слични содржини