📸 Се прослави со улогата на Шехерезада во „1001 ноќ“: Денес изгледа сосема поинаку

од Stefanija Kuzmanovska

Актерката Бергузар Корел го толкуваше ликот на Шехерезада во турската серија „1001 ноќ“.

Корел се прослави благодарение на серијата „1001 ноќ“ која се емитуваше во 2009 година и која постигна голема популарност во регионот.

Благодарение на оваа серија, таа ја најде и својата сродна душа, а таа и колегата и сопруг Халит Ергенч, кого го паметиме како Сулејман Величествениот, неодамна станаа родители по трет пат.

Корел и нејзиниот сопруг беа главните ликови на популарната турска серија, тие се вљубија на снимањето и решија да ги напуштат тогашните партнери за да бидат заедно.

Тие се во брак од 2009 година и имаат три деца – синовите Али и Хан и ќерката Лејла.

Слични содржини