📸 Северина како црн пантер: За овој фустан долго ќе се зборува

од Stefanija Kuzmanovska

Познатата Северина непријатните минусни температури во Загреб ги замени со триесет степени Целзиусови на Тајланд.

На својот Инстаграм профил таа ја споделува убавината на своето зимско „бегство“, воодушевувајќи со своите модни избори.

На Тајланд главното парче облека на Северина се костимите за капење, а пејачката понела неколку од нив, и ласкави и дамски.

Но, убедливо најголемо внимание привлече провокативниот црн фустан со пресеци. Облечена во дизајн на луксузниот бренд Луиза Балу, Северина позираше во зеленото опкружување на Тајланд, пишувајќи покрај фотографијата: „Црниот пантер во џунглата“.

Фустанот со пресеци и истакнато деколте во полн сјај ја откри беспрекорната фигура на Северина. Тесниот и толку предизвикувачки фустан се истакнува со препознатливите големи прстени во златни тонови, асиметричното деколте, пресеците од страните и бескомпромисно тесниот дизајн.

Патем, луксузниот бренд Луиза Балу, основан во 2018 година, нуди неконвенционален изглед на облека за одмор, создадена за луксузни одморалишта, убаво изработени и заводливи парчиња кои ја надминуваат вообичаената гардероба за плажа.

Слични содржини