📽 Роберт Патинсон и Суки Вотерхаус ќе станат родители

од Stefanija Kuzmanovska

Актерката и пејачка Суки Вотерхаус откри дека го очекува своето прво дете за време на настап на музички фестивал во Мексико Сити.

„Одлучив да облечам нешто светкаво денес бидејќи мислев дека може да го одвлече вниманието од нешто друго што се случува“, рече ѕвездата на Daisy Jones & the Six, покажувајќи го својот стомак, како што се гледа на видеото објавено од концертот на социјалните мрежи.

Додека толпата ја бодреше, таа низ смеа рече: „Не сум сигурна дали функционира“.

Вотерхаус е во врска со Роберт Патинсон повеќе од пет години, но пејачката не го спомна Патинсон на бината.

Двојката е во врска од 2018 година, кога беа видени за првпат, но деталите за врската ги кријат од јавноста.

Слични содржини