📽 ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Двајца мажи се степале при што едниот паднал на шини, уследил хорор

од Stefanija Kuzmanovska
320 прегледи

Маж во Филаделфија загинал кога бил турнат на шините на метрото за време на тепачка во четвртокот вечерта, неколку моменти пред пристигнување на воз, пишува „Њујорк пост“.

Вознемирувачкото видео е снимено додека двајца мажи се расправаат на само неколку чекори од работ на перонот, бидејќи се слуша како воз се приближува до станицата.

Човек во темно палто и црна капа ја удира жртвата двапати, предизвикувајќи таа да падне на шините.

Ужаснетите набљудувачи врескале додека возот Маркет-Франкфорд пристигнал на станицата само неколку моменти откако човекот паднал на шините.

Брзата помош констатирала смрт на маж кој паднал на шините на лице место.

Полицијата потврди дека го прегледува видеото како дел од истрагата.

Жртвата допрва треба да биде идентификувана.

„Не знаеме што точно се случило пред тоа, но истрагата е во тек“, изјавил за NBC 10 полицискиот инспектор од Филаделфија, Кана Масаки.

Лицето во црн мантил подоцна беше приведено, додаде Масаки.

Тој истакнал дека моментално нема сведоци и покрај видеото на кое се гледаат повеќе луѓе во близина кога човекот бил турнат.

Полицијата бара сите сведоци да се јават.

Случајот се истражува како убиство.

Слични содржини