100 лица починаа од корона во Србија за 48 часа

од Nikola Popovski

Во последните 24 часа во Србија биле регистрирани уште 7.919 лица заразени со коронавирус, а 52 лица починале.

На апарати за дишење има 270, а тестирани се 22.069 лица.

Во текот на вчерашниот ден, други 7.999 лица беа заразени со коронавирус, а 48 лица починаа.

loading...

Слични содржини