30-годишен скопјанец се здобил со тешки телесни повреди додека извршувал работни задачи

од Radmila Tasevska

Според информациите од МВР, вчера во 17.30 часот во СВР Скопје од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека кај нив бил донесен Р.Х.(30) од Скопје со тешка телесна повреда, со која се здобил додека извршувал работни задачи во фирма на подрачјето на Гази Баба.

Од полициски службеници било излезено на местото на настанот и известен бил трудов инспектор.

Слични содржини