АА и Алтернатива со амандмани ќе ги блокираат антикризните закони

од Берта Китинска

Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија дека ќе ги блокираат законите поврзани со антикризните мерки за ковид-19 од петиот пакет.

Собраниската Комисија за финансирање и буџет на која на дневен ред се трите закони е закажана за попладнево во 18:30 часот.

Според координаторот на пратеничката група на Алијанса за Албанците и Алтернатива, Скендер Реџепи, пратениците веќе ги потпишуваат амандманите кои, како што наведе, ќе бидат преку 3.000.

Слични содржини