Аеродром и Центар се уште водат по бројот на активни случаи

од Vladimir Zorba

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1769 тестирања, а регистрирани се 183 нови случаи на ковид-19.

Во однос на активните случаи во општина Скопје денеска (по завршување на епидемиолошките анкети, може да има измена во дистрибуцијата по општини во Скопје), бројките по населби се следни:

• Чаир – 67
• Гази Баба – 74
• Аеродром – 86
• Карпош – 71
• Центар – 83
• Кисела Вода – 58
• Ѓорче Петров – 38
• Бутел – 33
• Шуто Оризари – 14
• Студеничани – 11
• Сарај – 13
• Арачиново – 9
• Илинден – 16
• Сопиште – 3
• Чучер Сандево – 4
• Петровец – 8
• Зелениково – 2
• Странец – 7
• Нераспределен-1

Одделение за односи со јавноста

loading...

Слични содржини