Американска актерка заврши во затвор поради сериозен прекршок

од Stefanija Kuzmanovska

Актерката и комичарка Тифани Хадиш (43), на публиката најпозната од филмот Girls Trip, била уапсена во Беверли Хилс, пренесува TMZ.

Тифани била уапсена од локалната полиција поради возење под дејство на опијати откако заспала зад воланот. Се се случило нешто пред 6 часот наутро.

Актерката и комичар синоќа настапила во The Laugh Factory во Западен Холивуд.

Полицијата со лисици ја донела во станица.

Ова не е нејзина прва средба со полицијата. Имено, минатата година таа беше уапсена во Џорџија, исто така под сомнение дека возела под дејство на алкохол.

Слични содржини