Анџелина Џоли си изнајми имот на Малибу

од Vladimir Zorba

Актерката Анџелина Џоли изнајмувала имот за 95 000 долари месечно во Малибу, откако официјално објави дека се разведува со Бред Пит, соопштува “Дејли мејл”. 5082568Имотот вреден 12 милиони долари, што актерката го изнајми за себе и за своите шест деца, се наоѓа под засилена заштита и далеку од будните очи на фановите, љубопитните и папарацито.

Домот, кој е на брегот на Пацификот, има пет спални, пет бањи и голем базен за деца.

Слични содржини