Арсовска: Денеска Скопје го огреа сонце, време е за промени

од Берта Китинска

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје поддржана од ВМРО-ДПМНЕ Данела Арсовска, одржа прес-конференција, на која кажа дека има водство од 5.300 гласа пред Петре Шилегов.

„Скопје го огреа сонце денеска, скопјани донесоа победа во Скопје за водство во првиот круг. Скопјани покажаа дека е време за промени. Благодарам на сите кои го дадоа својот глас за мене, и за поддршката од ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса и сите останати партии, но најмногу благодарност до граѓаните.Овој резултат покажува дека е време за нови проекти, дека им е доста од политичари кои ветуваат, а ништо не остваруваат. Им честитам на сите останати 10 кандидати.Позитивно сум изненадена од граѓанските иницијативи кои станаа дел од Советот. Настапот и програмите на овие кандиати внесоа свежина и енергија. Нивните програми и приоритети ќе бидат дел од мојата работа во следните четири години во Скопје.“, рече Арсовска.

Слични содржини