Актуелно
Почетна / Магазин / АСТРОЛОЗИТЕ ПОТВРДИЈА: Ова е најсреќниот ден за љубов за сите хороскопски знаци

АСТРОЛОЗИТЕ ПОТВРДИЈА: Ова е најсреќниот ден за љубов за сите хороскопски знаци

Како што тврдат астролозите, 27 јануари, односно денес, доаѓа до порамнување на романтичната Венера и чувствителниот Нептун на небото, па така можеле да очекуваме многу емоции.

Без разлика на тоа кој хороскопски знак сте, вашето срце ќе се згрее и покрај ладното.

Овен
Ќе ви се чини дека животот ви е романтичен роман. Сепак, немојте премногу време да поминете под покривките и да заборавите на своите други обврски и односите како што се работата, пријателите и семејството.

Бик
За да не ви биде премногу досадно, важно е да флертувате и да ја одржувате врската опуштена без обврски во овој момент. Единствен проблем, кога ќе се свртат улогите ќе сакате нешто повеќе.

Близнаци
Работата ви е можеби во хаос, но саканата личност ви е на врвот приоритети. Правите промени на професионален план, за да можете да се прилагодите. Не грижете се, вашиот труд ќе биде ценет.

Рак
Ова е време кога планирате романтично патување со партнерот. Едно од оние романтични патување, каде можете да е поврзете со партнерот и да ги срушите сите бариери. Направете си го сонот реалност и резервирајте викенд било каде.

Лав
Вие доживувате чиста, силна поврзаност. Тоа подразбира рушење на сите ѕидови кои стојат меѓу вас и личноста која ве привлекува. Тоа би можело да биде застрашувачко за било кој, освен за вас, бидејќи вие сакате да бидете центар на внимание.

Девица
Вие трагате внимание. Желбата за поврзување со некој посебен ви е поголема од порано. Ова нема да биде ништо поразлично, ќе имате време кога вистински ќе се поврзете со некој. Свадбените ѕвона се слушаат во позадина.

Вага
Дојде време вашиот живот да се подобри. Зошто вие не би го направиле првиот чекор? Можете да запознаете некој нов и згоден преку Тиндер, тој „не е ваш тип“, но прави да се „растопите“ кога ќе затворите очи.

Скорпија
Вашиот прв состанок може да биде почеток на нешто убаво. Но, наместо да седите во локалниот бар и да разговарате за животот, бидете креативни! Однесете ја личноста на пејтбол или готење како би создале заеднички мемории.

Стрелец
Вие не сте нип кој сака да се врзе за една личност.. Се до сега! Поминете мрзелива, зимска недела во кревет, разменувајќи нежности и меѓусебно збилжување. Се разбира, во спалната соба не се дозволени мобилни.

Јарец
Направете го првиот чекот така што ќе и пратите порака на симпатијата на Инстаграм. Не бидете нервозни! Ќе ве повикаат на состанок пред вие да ја имате таа шанса.

Водолија
Имате таен обожавател кој е многу заљубен во вас. Пред да почнете да ја истражувата листата на следачи на Инстаграм, запомнете: можеби им е потребно повеќе време да ви се доближат.

Риби
Ова е ваше време да заблеската. Врската ќе ви се разбуди и продлабочи и ќе бидете позаљубени од било кога. Обидете се да останете приземни.

loading...