Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Љубовен викенд: Водолиите да покажат разбирање, Рибите бегаат од сериозна врска, а вие?

Погледнете што ви подготвиле ѕвездите на љубовен план овој викенд. Овен Партнерот се поставува поарогантно, што го прави сè потензично затоа што не можете да издржите. Слободните припадници на овој знак сакаат само површна забава. Бик Слободните бикови инсистираат на одредени правила, додека симпатиите не се ни близу заинтересирани за …

Повеќе

Мислат само на себе: 4 хороскопски знаци кои се арогантни до срж!

Арогантните луѓе секогаш мислат дека се најдобри и размислуваат само за себе, па токму затоа им лазат на нервите на сите. Кога сте во нивно друштво, тие делуваат како да не постоите, тие не се подготвени да ве слушаат, а камоли да ви помогнат. Лав Лавот е полн со себе, …

Повеќе

Какви штетни емоционални навики имаат хороскопските знаци?

Штетните емоционални навики можеби не можеме да ги отфрлиме во еден ден, но ако почнеме да ги препознаваме, веќе сме направиле значаен чекор во нивното совладување. Многу е лесно да заборавиме до каде се границите на толеранција на општеството и поединците и да мислиме дека нашите емоции треба да бидат …

Повеќе

Неделен хороскоп: Биковите ќе имаат многу добра недела

Овен Доколку сте слободни, имате потреба да бидете со некоја сталожена личност и не сакате компромиси. Зафатените, не го занемарувајте партнерот поради работата, туку обидете се да поминете повеќе слободно време заедно. Можен е прилив на пари. Бик Оваа недела е многу добра. Се оди како што треба и ги …

Повеќе

Овие се четирите најемпатични хороскопски знаци

На некои луѓе им е многу полесно од останатите да се стават во туѓата кожа и да сфатат како се чувствуваат. Емпатијата е една голема доблест која ја немаат сите, бар не толку изразена како кај овие хороскопски знаци. Рак Оние кои се родени во знакот Рак можат да бидат …

Повеќе

Овие четири хороскопски знаци тешко се согласуваат на компромис

Сите понекогаш сме имале недоразбирање во врската, па знаеме колку е тешко да се постигне компромис со кој ќе бидат задоволени двете страни. Некои се подготвени да прават секакви жртви поради мирот и слогата, додека други ретко одлучуваат да попуштат и не сакааат ниту да помислат на компромис. Овие четири …

Повеќе

Никогаш не се предаваат: Овие хороскопски знаци се родени борци

И додека некои личности се откажувааа од се, постојат и такви кои никогаш не го прават тоа. Кога се во прашање овие вторите, астролозите сметаат дека таквите најчесто се раѓаат во три хороскопски знави кои упорноста и борбеноста им се најистакнати карактеристики и токму поради тоа се чест пример за …

Повеќе

Какви ќе бидете кога ќе остарите? Дознајте според хороскопскиот знак

Против одминувањето на годините не можеме ништо да преземеме, туку да почнеме да се гордееме со тоа што сме успеале за тоа време да го направиме и постигнеме. Сите ние различно старееме и различно гледаме на тоа што животот ни носи. Сакате да дознаете нешто повеќе за себе во тој …

Повеќе

Како полесно ќе ја поднесете самоизолацијата според хороскопскиот знак

Вашиот хороскопски знак може да ви даде некакви идеи како да се носите со носадата или немирот, во време кога сте присилени да останете дома. Овен: Исчистете го својот дом до совршенство За Овните изолацијата тешко им паѓа, но тоа не значи дека времето кое ќе го поминете дома треба …

Повеќе

Неделен хороскоп: Вагите да научат да прифаќаат компромиси

Прочитајте што ви носат ѕвездите за периодот од 23 до 29 март, според вашиот хороскопски знак. Овен Приватниот живот ви е добар и сè ви оди од рака. Имате поддршка од саканата личност иако има и недоразбирања. Некои проблеми со семејството треба да ги решите сега. Добро е и на …

Повеќе