Бајден: Путин има проблеми и тоа го прави опасен

од Vladimir Zorba

Американскиот претседател Џо Бајден изјави дека неговиот руски колега Владимир Путин има „проблеми“, пренесе РИА Новости, повикувајќи се на изјава од прес-центарот на Белата куќа.

„Тој знае дека има проблеми и тоа го прави поопасен“, беше цитиран Бајден.

Според соопштението за печатот на Белата куќа, Бајден зборувал за последниот самит со Путин и за фактот дека на рускиот претседател му стојат на располагање само нуклеарно оружје и нафта.

Бајден ја посети канцеларијата на директорот за разузнавање, каде се обрати на разузнавачката заедница.

„Тој знае дека сте подобри од неговиот тим и тоа го загрижува многу“, рече тој.

Слични содржини