Бебе старо само 37 денови, почина од коронавирус во Грција

од Nikola Popovski

Бебе старо само 37 дена почина во Грција како резултат на инфекција со коронавирус, пишува грчки „Newsbeast“.

Лекарите во детската болница 17 денови правеле натчовечки напори за да го спасат, но не успеале, како што објави „Мега“.

Бебето починало синоќа и воедно е најмладата жртва на Ковид-19 во Грција.

loading...

Слични содржини