БЕСА за поканата на Рама: Не е разумно да седиме на маса со Ахмети

од Vladimir Zorba

„Ние како Беса воопшто немаме дилема во однос на политичките цели во корист на интересите на Албанците во Република Северна Македонија од страна на премиерот на Република Албанија, г. Еди Рама. Наша грижа е со целите и политичките трикови на ДУИ и Али Ахмети“, изјави Фарук Авзиу, портпаролот на Беса..

„Ние како Беса позитивно одговараме на поканата на премиерот Еди Рама, но немаме потреба и не гледаме за разумно да седиме на маса со ДУИ на Али Ахмети секогаш кога тој треба да се спаси“, додаде тој.

Слични содржини