Биограф ја откри вистината за разводот на Брандџелина: Џоли сакала да стане новата принцеза Дијана

од Vladimir Zorba

1474793017-ki4-1

Актерката го притискала Бред да стане претседател на САД и за отворен брак, заради своите
политички амбиции

Биограф ја откри вистината за почетокот на крајот на бракот на Брандџелина и причините
зда тоа кои довеле до него. Во материјал за “Дејли Меил” светски познатиот новинар Иан
Халперин раскажа многу љубопитни детали за животот на ѕвездената двојка.

Кога дојде крајот, тој беше страшен и катастрофален. Шест дена пред турбулентните
настани, во приватниот авион на Бред и Анџелина, актерот божем посегнал по 15-годишниот
син Медокс, но Џоли побарала од Бред да поразговараат за огромната и секојдневна зграда
во Лос Фелиз. Бракот веќе им бил пред неуспех и 41-годишната актерка, како што се тврди,
изработила план, раскажува новинарот.

Таа требала да ги земе со себе шесте деца во Великаа Британија, каде се претвора во штаб
на нејзините добротворни и политички активности за претставник на ОН за бегалци, додека
Бред требало да остане во Лос Анџелес и да работи на својата филмска кариера . За
надворешниот свет двајцата би требало да останат среќна брачна двојка, рекла таа. Но
секој требало да има право да ги извршува секакви врски кои ги побарал. Уште повеќе, Бред
требало да има право да ги гледа деца кога сака.

Кога сепак Бред и рекол на жена си дека предлогот е тотално неприфатлив познатата и
нестабилна Џоли била ужасно гнева. Само моменти подоцна сите грди особини на нивниот брак
се наоѓаат пред очите на сите. Според зборовите на нивни пријатели, од двете страни имало
обвинувања за изневерувања , како и отровни стрели за тоа кој е најголемиот работохолик.
Најголемиот скандал сепак бил тој за судбината на децата на кои Бред е посветен.

Што се случило потоа, Бред доживеал сериозни тешкотии при изложувањето на
разурнувачката сила на вулканскиот темперамент на Анџелина. Тој се вратил во својата соба
и се заклучил внатре, а таа удирала по вратата со раце и нозе и бесрамно избувливо барала тој да излезе надвор.

Во срцето на исклучителната конфронтација е неодолива желба на Анџелина да се пресели во
Велика Британија за да се оддаде целосно на својата политичка кариера, во рамките на која
актерката води кампања против насилството врз жените во зоните на конфликти, за
образованието на жените во светот и за развој и хуманитарна помош на милионите бегалци.

Таа сакала штабот да биде утврден во најмен дом во Сари. Децата требало
да одат во британски училишта, а таа да продолжи со амбиции да оди по стапките на
покојната принцеза Дијана, чиј живот беше посветен на заштитата на жртвите од нагазни
мини и болните од СИДА. Уште повеќе, Џоли била опседната од тоа, да ја имитира својата
пријателка и ментор бароницата Арминка Хелик, како да освои место во Домот на лордовите,
што да користи за платформа за својата хуманитарна дејност. За целта таа дури е
подготвена да се откаже од американското државјанство.

Еден од нејзините пријатели дури рекол дека Анџелина има тајната амбиција да се омажи за
член на британското кралско семејство. Според нејзе: “Принцот Ендрју е на радарот”. Кога семејството било во Франција минатата недела, Бред се утешил и помислил
дека бурата поминала, но Анџелина едноставно го погодила времето.

Таа спровела тајни консултации со адвокатите кои нејзе и рекле дека единствениот начин на
кој таа може да се реализира планот, е да освои целосно старателство врз децата и по
секоја цена. Најдобар начин за тоа, според Анџелина, било бохохулење на нејзиниот сопруг,
на што е можно најлош начин.

“Бред е пацифист”, вели еден од неговите најстари пријатели. “Тој секогаш се трудел да
избегнува конфронтација со Анџелина. Исто така е посветен татко. Тој е човекот кој
постојано си игра со децата, а не таа “, додава тој. Пријателот е категоричен дека Бред е
категорично решен да не го следи примерот на Анџелина и да се впушти во војна на
компромати.

Односот меѓу двајцата е мртва повеќе од една година и половина, тврдат нивни блиски
пријатели. Тие веќе подолго време спијат во различни соби.

Нивни пријатели исто предвидуваат дека нивната врска нема да трае повеќе од седум години.
Двојката одлучила дека Брендот Брандџелина ќе трае и ќе им носи приходи не повеќе од
седум години, затоа тие имале имплицитен договор да се одржи пристојно пред очите на
јавноста, но зад фасадата проблемот никогаш не бил далеку.

Друг проблем во семејството бил братот на Анџелина – Џејмс Хејвън. Тој добива 10% од
приходите на актерката, за да биде дадилка на полно работно време за децата – позицијата
која Бред ја мрази.

Двајцата се терале и за тоа дека Анџелина постојано носи некој со децата со себе во светот.
Бред и загрижените родители биле на мислење дека децата требало да се населат на едно
место каде да израснат, а не да одат од училиште на училиште.

Џоли исто го притискала Пит да стане политичар. Таа го терала напорно да го следи примерот на Роналд Реган и да се кандидира за претседател, како таа да биде неговата прва дама.

Слични содржини