Бразилска манекенка позираше само со маска на лицето: Стоп за паниката

Бразилската манекенка со адреса во Италија и жестока навивачка на Милан, објави војна на коронавирусот, а нејзината фотографија предизвика лавина реакции откако позираше гола само со маска на лицето, при крајот на минатиот месец.

Фабиана Брито, една од најпознатите навивачки на Милан, која во неколку наврати позирала и за Плејбој, на Инстаграм ги повика сограѓаните да не паничат, но повеќе внимание привлече нејзината гола фотографија.

„Доста паника“, напишала 31-годишната навивачка на Инстагрм покрај фотографијата на која добила повеќе од 9 илјади лајкови.

https://www.instagram.com/p/B9E5vRPK925/?utm_source=ig_embed

„Без паника, но со многу превенција. Да ги слушаме експертите“, напишала манекенката покрај уште една фотографија со маска на лицето.

Слични содржини