Бурен крај на ноември: Овие хороскопски знаци ќе доживеат крах на љубовен план

од Stefanija Kuzmanovska

Месечината во Јарец е прилично прагматичен и интелигентен транзит. Ни овозможува да видиме што се случува во нашите животи за да можеме да го направиме вистинскиот избор што да направиме.

Една од најчудните работи што ни се случуваат е кога ќе се отвориме пред идејата дека можеби нашите љубовни животи не се толку совршени, всушност, можеби сепак не се толку одлични. Сепак, овој транзит ги погодува само оние кои се одлучни да го издржат судирот со реалноста.

Ова се трите знаци кои директно ќе бидат засегнати од транзитот.

ОВЕН
Во вашиот идеален свет, би сакале сите околу вас да забележат колку е совршена вашата врска. Тоа е статусна работа со вас, и во вашиот ум тоа значи дека сте постигнале успех – и сакате да го покажете. Ако забележите дека работите во вашата врска не се идеални, како што обично не се, чувствувате срам.

Транзитот на Месечината во Јарец е тука да ви покаже дека работите треба да се гледаат со многу помалку фантазија и илузија и дека е во ред да се признае дека работите не се совршени.

Во следните два дена ќе станува збор за прифаќање дека имате проблеми во врската и дека на долг рок тоа не е ништо страшно. Сè додека сте спремни да го прифатите тоа и да работите на проблемот.

СКОРПИЈА
Имате избор во следните два дена – може да го изгубите умот од нервоза или да дозволите Месечината во Јарец да ја направи својата работа. Тоа значи дека неизбежно ќе забележите нешто што не ви се допаѓа кај вашиот романтичен партнер. Ако го правите тоа како што обично го правите, на крајот ќе бидете многу вознемирени, а исто така и другата страна.

Меѓутоа, ако најпрво одвоите време да размислите, тогаш ќе работите со исцелителната енергија на Месечината во Јарец, која дозволува тешки времиња и работи на нивно подобрување.

Овие се денови кога ќе се исконтролирате пред да отидете предалеку, а кога ќе го направите тоа, ќе бидете горди на себе што се воздржувате. Се чини дека сте многу потрпеливи отколку што мислевте дека сте, што е добро за вас.

СТРЕЛЕЦ
Склони сте да летате до крајности, да фантазирате толку многу што заборавате што е реалноста. Моментално сте во врска во која штотуку преминувате од „фазата на меден месец“ во фазата на реалниот живот. Тоа значи дека почнувате да разбирате сè повеќе работи за личноста со која сте, што често значи некое не толку слатко сознание.

Може да полудите со недостатоците што ги гледате и да го натерате вашиот партнер да се чувствува инфериорно и безвредно, или би можеле да ја прифатите енергијата на Месечината во Јарец и да му дозволите на партнерот простор да биде тоа што е, без ваши остри осудувања.

Никој не е совршен, а погодете што? Ниту си ти. Овие денови можете да ги искористите за конечно да стекнете трпение да ја издржите романтиката во нејзината природна состојба.

Слични содржини