Дачиќ: Уапсен e маж кој му се заканувал на Вучиќ

од Milan1

Вицепремиерот и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ денеска изјави дека Драган Мијатовиќ од Сомбор е уапсен поради закана по безбедноста на српскиот претседател Александар Вучиќ.

– Поради закана за загрозување на безбедноста на претседателот на Републиката, Сомборецот Драган Мијатовиќ е уапсен и одреден е 48-часовен полициски притвор, се вели во соопштението на МВР.

Слични содржини