Дали има надеж за Шпанија: Благ пад на бројот на починати во последните 24 часа

од Nikola Popovski

Бројот на починати од коронавирусот во Шпанија се зголемил за 674 во последните 24 часа, со што вкупниот број изнесува 12.418, соопшти Министерството за здравство на земјата.

Еден ден порано, беа пријавени 809 смртни случаи, пренесува Ројтерс.

Бројот на потврдени заразени лица во Шпанија се зголемил од 124. 736 на 130. 759.

Слични содржини