Дедо претепан од внуци

од Nikola Popovski

Семејна драма во Скопје откако дедо бил претепан од своите внуци, информираат од МВР.

Според полицијата, вчера попладне во 15.00 часот во СВР Скопје, Н.И.(49) од Скопје пријавил дека на ул.„Методија Андонов Ченто“ во Скопје бил физички нападнат од неговите внуци Љ.И. и А.И., кои притоа употребиле тврди и остри предмети и му го оштетиле патничкото моторно возило „шкода фабиа“.

-Се преземаат мерки за расчистување на случајот, стои во полицискиот билтен.

Слични содржини