Детална прогноза за декември: Еве на кого крајот на годината му носи среќа!

од Берта Китинска

Нумерологот Сергеј Ланг дава детална прогноза за последниот месец од годината.Ако спаѓате во групата луѓе со личен број 4 или 7, последниот месец од оваа година ќе биде исклучително поволен за вас.

Еве како да пресметате личен број:

Се додаваат само броевите на денот и месецот на раѓање.

На пример, ако сте родени на 25.08.1976 година. со додавање 2 + 5 + 8 = 15 и тогаш тој број го намалувате на една цифра, што значи 1 + 5 = 6 и тоа е вашиот личен број.

И еве што им носи на другите:

Единица

За вас, ова е многу динамичен месец во кој ќе ја покажете целата моќ на вашата имагинација, упорност и инвентивност. Ќе работите понапорно од кога и да е, па ќе можете исцрпено да го очекувате крајот на годината.

Не оптеретувајте се со туѓи грижи, бидејќи колку и да сте благородни и да имате потреба да бидете близу до многумина, вашата околина погрешно ќе го разбере вашето однесување.

Љубовната врска со Тројка и Деветка може да биде доста задоволувачка. Ве привлекува патувањето и можеби ќе имате можност за пократко патување низ земјата. Ова може да биде многу возбудлив месец кога станува збор за љубовта, бракот, но обидете се да бидете помалку чувствителни и каприциозни.

Два

Ако некогаш сте фантазирале за големи пари, ви се дава можност да излезете со поголема сума, можеби преку некој нов бизнис. Многу возбуда и многу интересни можности на работа може да значат не само нови ангажмани, туку и нова љубов. Ќе запознаете интересна личност со која постои можност да имате бурна авантура.Ќе бидете склони кон трошење пари неконтролирано. Бидете подготвени да дозволите една Петка и Осум да ве водат низ животот, без разлика кој пол сте.

Тројка

Внесувате месец во кој вашите таленти и креативни потенцијали ќе дојдат до целосно изразување. Ова е месец на големи пресврти. За вас, од овој декември започнува ново поглавје во животот.Ако вашата работа вклучува работа со многу луѓе, патувања, работа со странци, ќе бидете многу успешни.Ако некој ви понуди нова работа, особено една Шестка, веројатно нема да се двоумите премногу. Е имате можност да се договорите со некого за многу важни прашања и во врска со работата и во рамките на семејниот и приватниот живот.Ќе покажете колку знаете да бидете трпеливи и толерантни, што ќе ви донесе популарност меѓу колегите.Ако сте слободни, можна е многу убава романса или љубов на прв поглед. Оние кои се во среќни врски планираат брак.

Четири

Целата оваа година беше многу возбудлива за вас, и овој, последниот месец од годината, може да биде месец на нови почетоци. Подготвени сте да се промените, да напредувате, а нумеролошките аспекти се во ваша корист. Што и да започнете, ќе успеете.Некој навистина се грижи за вас и постои одлична можност да заплови во интересна романтична врска.Ова е период кој има стимулативно влијание врз вас и ќе започнете од мртвата точка каде што сте биле веќе некое време. Обидете се да избегнете конфликти со единица или девет.

Петка

Оптеретени сте со размислување за пари, нов бизнис, некои големи деловни потфати и воопшто не размислувате за себе и за вашата состојба. Сепак, треба да бидете повеќе селективни кога станува збор за колегите и пријателите.Потребна ви е емоционална поддршка во овој период. Со уште пет, две или осум, работа е можна, но не ако станува збор за пријатели.Седум, Девет или Еден можат да бидат одлични љубовни партнери за вас.

Шест

За да започнете нова работа или нова врска, прво мора да расчистите со минатото и да бидете сигурни дека сè уште не сте емотивно врзани за вашиот поранешен партнер или дека навистина не сакате да останете на вашата сегашна работа. Бидете внимателни и не правете нешто за што ќе зажалите. Вашето расположение ќе варира од одлучност, каприц до обесхрабрување.Можете да бидете прилично склони кон дискусии што инаку никогаш не би ги правеле. Ќе ви треба поддршка во овој период.

Седум

Не оптеретувајте се со обврски и некои работни места што не ви се приоритет. Периодот ви носи енергија. Ова конкретно значи дека ќе направите еден чекор напред, но евентуално два чекори наназад. Многу нема да зависи од вас и мора да се помирите со тој факт. Ако работите повеќе од потребно, нема да постигнете ништо, освен дека ќе бидете истоштени и психички и физички.

Почитувајте ги властите и хиерархијата и на работа и во семејството и сè ќе си дојде на свое место. Сепак, за вас почнуваат подобри денови, особено во втората половина на месецот, на полето на љубовта.

Осум

Ќе бидете во големо брзање кога станува збор за работните места, но би било добро да знаете каде се движите и дали тоа е она што навистина го сакате. Добрата понуда не мора да значи успех. Не дозволувајте емоциите да ве обземат на работа, бидејќи ќе се чувствувате измамени.

Оние кон кои сте љубезни нема да возвратат на ист начин и тоа ќе ве вознемири.Во љубовта, ќе се чувствувате малку изневерено ако не ги земете работите во свои раце на време и не поставите некои граници.

Не менувајте мислење секој час и не влегувајте во паралелни врски.

Девет

Ако сте испланирале патување, особено во странство, бидете подготвени навреме да организирате сè за нешто да не тргне наопаку.Се чувствувате како да сте соочени со голема пречка и тоа ве гуши. Немате доволно простор да ги покажете сите ваши вештини во деловната област и тоа многу ве фрустрира.Решението го гледате во одење на патување или во нова романса што веројатно ќе се случи кога најмалку очекувате. Ова е добро време за одмор и медитација и молитва.

loading...

Слични содржини