Девојка паднала од зграда во Охрид

од Nikola Popovski

Полицијата информира дека вчера попладне во СВР Охрид било пријавено дека на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, од зграда паднала Н.К.Д.(29).

Девојката веднаш била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ за укажување на лекарска помош.

-Се работи на расчистување на настанот, соопштуваат од МВР.

Слични содржини