Џејми Ли Кертис воодушеви со нејзиниот фустан, извонредна и во седмата деценија од животот (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Вистинската sвезда на овогодинешните необични пандемиски доделувања на „Златен глобус“ беше 62-годишната американска актерка Џејми Ли Кертис.

Актерката носеше светло жолт фустан од светкав сатен, дизајниран од Алекс Пери. Фустанот имаше долги ракави со нагласени раменици и јасно длабоко деколте.

Иако е во седмата деценија од животот, сивокосата актерка се пофали со витка фигура, а во преден план беше нејзиното бујно деколте.

loading...

Слични содржини