Додека водителката на РТС разговараше со гостинот, одекна експлозија (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Експлозијата што се случи утрово пред РТС во улицата Абердарева, во која загина еден градежен работник, а двајца беа тешко повредени при експлозија на плинска боца за автогено заварување, ја прекина утринската програма на споменатата телевизија.
Приложената снимка јасно покажува краток прекин на сликата, а потоа се слуша силна детонација.

loading...

Слични содржини