Актуелно
Почетна / Архива на ознаки:

Архива на ознаки:

Приврзаници на СзС ја блокираа РТС незадоволни од информирањето на Јавниот сервис

Лидерите на опозицискиот Сојуз за Србија (СзС) со повеќе стотина поддржувачи денеска точно во 12 часот ги блокираа сите три влеза во зградата на Радио телевизија Србија (РТС). Како што најавија, блокадата ќе трае до 20 часот и за тоа време никој нема да може да влезе, но секој кој …

Повеќе

Србија: Сојуз за Србија утре ќе го блокира влегувањето во РТС

Сојузот за Србија соопшти дека утре ќе ги блокира сите влезови во зградата на РТС од 12 до 20 часот, незадоволни од известувањето на јавниот сервис. Претседателот на СзС, Вук Јеремиќ, на прес-конференција рече дека тоа е и предупредување и апел до чесните луѓе на РТС да почнат професионално да …

Повеќе