Актуелно
Почетна / Хроника / Докторка од Итна помош нападната во ноќен клуб во Битола

Докторка од Итна помош нападната во ноќен клуб во Битола

На 16.02.2020 во 10.20 часот во СВР Битола, лекарка во Итна медицинска помош пријавила дека во ноќен клуб во Битола, каде биле на интервенција по добиен повик на телефонскиот број 194, била физички нападната од едно лице.

За настанот бил известен јавен обвинител и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...