Актуелно
Почетна / Локално / Дождот ги поплави улиците во Чаир, граѓаните извадија трски за риболов (ВИДЕО)

Дождот ги поплави улиците во Чаир, граѓаните извадија трски за риболов (ВИДЕО)

По половина час врнежи од дожд, улиците на Чаир се поплавија, а некои граѓани извадија трски за риболов.

На многу групи и страници на социјалните мрежи се објавија снимки каде се гледа како дождот создава поплави, а граѓаните обвинуваат дека главни причини се изградбата на улиците и канализациите.

 

Peshkim në Çairçankë 😂

Peshkim në Çairçankë 😂 #shkupi

Публикувахте от Shkupi в Петък, 3 юли 2020 г.

loading...