ДУИ денеска ќе ја официјализира одлуката за ВЛАДА

од Vladimir Zorba

Централното претседателство на ДУИ денеска треба да заседава во Мала Речица во врска со преговорите со СДСМ за формирање нова влада.

Потписите се обезбедени, нова влада ќе има на почетокот на март, изјави лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Од ДУИ кои решија да ги дадат потписите за формирање мнозинство велат дека останува уште да решат, дали ќе учествуваат во идната влада, или само ќе ја поддржуваат како собраниска опозиција.

loading...

Слични содржини