Две експлозии пред хотел во Синај- има загинати

од Vladimir Zorba

 

Две експлозии грмнаа  во реонот на хотел во египетскиот град Ел Ариш, провинција Северен Синај, јави  “Ројтерс”, повикувајќи се на локалните медиуми.египет полице

Во инцидентот првин се јави за загинат еден човек., но последните информации велат  дека бројката не е конечна и дека загинале три лица Меѓу жртвите е еден полицаец.12 лица, меѓу кои девет полицајци, се повредени.Според податоците на полицијата, првично пред хотелот експлодирал  автомобил, малку подоцна имало уште една експлозијата.

Во моментот на експлозијата во хотелот имало судии кои го следат спроведувањето на парламентарните избори.

Слични содржини