Епископот Бачки Иринеј има температура, лекарите ја следат неговата состојба

од Берта Китинска

Бачкиот епископот Иринеј  Буловиќ, има малку покачена температура, но засега не е потврдено дека станува збор за коронавирус, соопшти „Новости“,

Оваа информација беше потврдена за српскиот портал од кругови блиски до епархијата.

Српските медиуми пишуваат дека Иринеј е позитивен на коронавирус и дека според првите анализи и снимки нема пневмонија, но има треска.

Слични содржини