Еторе Месина падна од столче на прес-конференцијата во Евролигата (ВИДЕО)

од Vladimir Zorba

Кошаркарите на Милано ја остварија првата победа во Евролигата, откако синоќа на гости славеа над Панатинаикос со 79-78.

По крајот на мечот тренерот на Милано, Еторе Месина имаше „мала непријатност“ откако столчето на кое требаше да седне на пресконференцијата се скрши, по што тој се најде на подот.

Сепак за среќа немаше последици по искусниот тренер.

 

loading...

Слични содржини