Фатен дилер од Грчец баран со потерница

од Nikola Popovski

На 14.11.2023 во 12.20 часот во Скопје полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје го лишија од слобода С.Е. (23) од с.Грчец, скопско, кој бил баран со потерница по наредба на КПУ Затвор Скопје, а во врска со чл.215 од КЗ на РСМ осуден на казна затвор во траење од три години.

С.Е. ќе биде предаден на надлежната казнено поправна установа.

Слични содржини