Актуелно
Почетна / Македонија / Филипче: После пет децении, реновиран објектот на одделот на Институт за трансфузиона медицина (ФОТО)

Филипче: После пет децении, реновиран објектот на одделот на Институт за трансфузиона медицина (ФОТО)

Пред и потоа.
После пет децении, целосно го реновираме објектот на специјалистичко-консултативниот оддел на Институт за трансфузиона медицина. Здравствената заштита ја подигнавме на едно повисоко ниво, напиша министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук профил.
loading...