Актуелно
Почетна / Македонија / Филипче: Потешко се дише на респиратор, носи маска

Филипче: Потешко се дише на респиратор, носи маска

„Маските мора да станат наше секојдневие. Тие докажано нè штитат нас, но и другите околу нас. Кога две лица правилно ги носат маските, веројатноста да се заразат меѓусебно е 1.5%“, порача министерот за здравство, Венко Филипче на својот ФБ профил.

„Носи маска, одржувај дистанца, не се групирај“, додава тој.

loading...