Актуелно
Почетна / (не)Секојдневно / Фотографија која крши срца: Дедо го запознава внукот преку прозорец

Фотографија која крши срца: Дедо го запознава внукот преку прозорец

Фотографија од еден дедо во Ирска на која се гледа како по прв пат го запознава својот новороден внук преку прозорец поради коронавирусот го разнежни светот.

Новопечениот татко Микаел Галахор сакал своето синче да се зпознае со дедо си, но поради коронавирусот средбата морала да се одвива поразично од вообичаено. Емотивната глетка ја фотографирала сестрата на Микаел, Ема, а фотографијата ја објавила на Твитер.

„Три генерации на социјално дистанцирање додека татко ми гозапознава внукот за прв пат“, напишала Ема, а повќе од 700.000 луѓе ја лајкнале фотографијата, а ја споделиле повеќе од 90 илјади луѓе.

loading...