ГИ ОБЛЕКОЛ ПАНТАЛОНИТЕ НАОПАКУ? Твитер „гори“ по вчерашното обраќање на Трамп (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Американците се убедени дека Трамп ги носел панталоните „наопаку“ за време на неговиот говор за „големото враќање“ во неделата вечерта.

Твитер за кратко време беше преплавен со слики од овој настан, на кои корисниците на социјалните мрежи тврдат дека Доналд Трамп „наопаку“ ги облекол пантолоните затоа што на нив нема патент.

За време на својот говор, Трамп ги нападна Бајден и демократите поради „кризата“ на границата и бројот на невработени за време на пандемијата.

Слични содржини