Гламур и елеганција: Џенифер Анистон блесна во тесен светкав фустан (ФОТО)

од Stefanija Kuzmanovska

Актерката Џенифер Анистон синоќа се појави на црвениот тепих за да присуствува на премиерата на филмот „Murder Mystery 2“.

Џенифер за оваа пригода облече фустан со кој на многумина им одржа модна лекција.

Имено, тесниот беж фустан одлично ја истакна витката фигура на актерката на која би ѝ позавиделе и помладите девојки.

Она што го прави посебен овој фустан се ситните дијаманти кои го красат и направија Џенифер буквално да блесне на црвениот тепих.

Слични содржини