Актуелно
Почетна / Хроника / Го нападнал со вила поради нерасчистени долгови

Го нападнал со вила поради нерасчистени долгови

На 12.07.2020 во 21.30 часот во СВР Скопје, Н.С.(44) од с.Чифлик, скопско, пријавил дека околу 18.30 часот во с.Вртекица, скопско, поради нерасчистени должничко-доверителски односи, бил физички нападнат со вила од М.Х.

Од полицијата информираат дека е направен записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

loading...