Голема љубов: Мартин од „Некст тајм“ направи тетоважа со мачката (ФОТО)

од Elena Daskalova

Браќата Стефан и Мартин Филиповски важат за големи љубители на животните, а и самите веќе имаат вдомено и куче и маче.

Пред неколку години го вдомија кучето Блеки, кое тогаш Мартин го истетовира на раката. Сега истата тетоважа ја надополни и со слика од мачката, која го доби името Мики.

Погледнете колку тоа изгледа преслатко:

loading...

Слични содржини