Гордана Јанкулоска бара да и го вратат пасошот, а СЈО притвор

од desk2

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, обвинета во „Титаник“ денеска на јавната расправа во Апелацискиот суд дојде да си го побара пасошот, кој и е одземен како мерка на претпазливост.

Специјалното јавно обвинителство, за Јанкулоска бара притвор, затоа што се сомнева дека би можела да влијае на сведоци и да избега од земјата.

Обвинителите на СЈО бараат притвор и за остнатите обвинети кои денеска дојдоа во Апелацискиот суд – Никола Груевски, Кирил Божиновски, Миле Јанакиески./Плус инфо

Слични содржини