ГРАБЕЖ КАКО НА ФИЛМ: Влетале во продавница и исчезнале со пленот за три минути (ВИДЕО)

од Stefanija Kuzmanovska

Непознати напаѓачи провалиле во продавница во Вашингтон.

Тие извадиле автоматски пушки кон продавачот, а тој веднаш избегал.

Кога се увериле дека во продавницата нема никој друг, разбојниците ја ограбиле касата, ги подигнале парите и побегнале.

Надзорните камери го снимиле целиот инцидент, а полицијата во Вашингтон активно трага по сторителите.

Како што е наведено на нивниот официјален канал на ЈуТјуб, секој што има каква било информација за мажите од видеото е замолен веднаш да се јави во најблиската полициска станица.

Слични содржини