Хоџа: Би се откажал од министерството само да го добиеме Тетово

од Nikola Popovski

Алтернатива има мал број на гласови во Тетово, но доколку сакаат можат да ја гласаат за Арифи. Ако со тоа сакаат да влезат во Влада, ние од Беса, исто така немаме ништо против, вели членот на БЕСА и министер за земјоделство, Аријанит Хоџа во емисијата „Клик плус“.

Тој додава дека не му се лути на премиерот Зоран Заев поради неговата денешна изјава дека СДСМ нема да поддржи ниту еден кандидат во Тетово, туку граѓаните ќе гласаат по свое убедување.

-Спремен сум да се откажам од министерството само за да го добиеме Тетово, додава Хоџа.

Слични содржини