Хоџа: Џафери треба да сноси одговорност

од Берта Китинска

Однесувањето на Џафери според снимката која ја видовме е недолично за функцијата која ја носи, вели Аријанит Хоџа од движењето БЕСА, во „Само Вистина“.

-Тој според законските прописи треба да сноси одговорност за тоа, бидејќи ако се остава таква пракса во иднина да помине така неказнето, глуво за јавноста, ќе има последици.Ние како двежење БЕСА јасно кажувам дека таков начин на однесување не личн на претседател на Собрание, вели Хоџа.

Слични содржини